Menu
Reklamní sdělení
Tvorba webových stránekhttps://blog.pageride.comPoznejte výhody balíčku služeb Premium! Aktivujte si jej na 30 dnů ZDARMA.
Měj své vlastní webové stránky!https://www.websnadno.czMít své vlastní webové stránky nebylo nikdy jednodušší. S WebSnadno je můžete mít i Vy.
E-shop snadno & rychlehttps://www.websnadno.czSystém WebSnadno nabízí moderní e-shop s podporou on-line plateb.

7  krát 7

Číslo 49, které je výsledkem součinu 7 x 7, má také v numerologii a duchovních tradicích zvláštní význam:

- V judaismu je 49 dní mezi svátky Pesach a Šavuot, kdy se oslavuje předání Tóry na hoře Sinaj. Tento 49denní period se nazývá "Odpočítávání omeru".

- V kabale a hebrejské mystice je číslo 49 spojeno s konceptem 49 úrovní čistoty duše.

- V islámu má 49 Božích jmen zvláštní význam a 49 je také počet slov v nejdelším verši Koránu.

- V buddhismu se meditační praxe často dělí do 49 dní, aby se dosáhlo očištění mysli.

- V hinduismu je při některých rituálech nutné opakovat určité mantra či obřad 49krát.

- V numerologii se 49 chápe jako číslo dokončení, naplnění a připravenosti na novou etapu života.

- Ve starověkém Řecku bylo 49 považováno za dokonalé číslo, čtverec sedmičky. Obecně vzato číslo 49 svým spojením se sedmičkou vyjadřuje duchovní význam, očištění, završení cyklu a přípravu na novou cestu. Jeho frekvence v mnoha kulturách podtrhuje jeho hluboký symbolický a mystický rozměr.

 

Další zajímavosti o čísle 49 vycházejícím ze sedmi:

- V křesťanství je 49 významné číslo spojené s letnicemi. Seslání Ducha svatého na apoštoly přišlo 49 dní po Kristově zmrtvýchvstání.

- V jihoamerické šamanské tradici se používají obřady trvající 49 dní, při kterých šamani prochází očistou a získávají zvláštní schopnosti.

- Ve starověkém Egyptě bylo 49 dní obdobím znovuzrození a přechodu do dalšího života. Toto období bylo spojeno s mytologickým putováním boha Rea.

- V astrologii je 49 spojováno se sedmým domem, který symbolizuje partnerské vztahy a manželství. Sedmička je číslo svazku, 49 pak dokonalosti tohoto spojení.

- V kultuře Mayů mělo číslo 49 zvláštní význam v jejich kalendáři a rituálech. Odkazovalo na cyklus obnovení a restart po 49 dnech.

- Mnohé moderní duchovní a transformační techniky využívají číslo 49 pro dosažení změny paradigmatu po 49 dnech cvičení.

- V ezoterismu a tajných naukách je 49 považováno za magické číslo moci čísel 7 a 7² reprezentující dokonalou rovnováhu.

 

Zřejmě díky své vazbě na sedmičku a sedmi týdnům/cyklům přisuzovaly různé kultury číslu 49 význam očisty, završení, znovuzrození a přechodu na novou duchovní úroveň. Jeho mystická energie byla využívána v řadě rituálů a obřadů.